MASIGNCLEAN101

Google'ın Filtreleme Sistemi (Google Sandbox)

Google'ın Filtreleme Sistemi (Google Sandbox)

Google Sandbox google tarafından siteler üzerinde yapılan bir filtreleme sistemidir. Eğer siteniz bir çöplük olarak kabul ediliyorsa içerik sıralamalarında çok gerilerde kalabilirsiniz. Sizlere biraz detaylandırmak istiyorum.
Bir site çok iyi bir içeriğe sahip olabilir. Belkide bir çok sitelerden link alıyor olabilir ama asla sandbox denilen sisteme etkisi olmaz. Günümüzde PageRank değerinin önemi azalmış olsa bile örnek vermek amacıyla PageRank değeriniz 5 olsun google sandbox sistemine yine düşebilir. Herhangi bir garantiniz bu sistemde olmaz.

Sisteme dahil olursanız eğer dahil olmadan önce son senelerde kararlı adımlar atılmıştır. Örneğin Google site sahipleri ile iletişime geçme yolunu seçmiştir.

Google' ın yönetici araçlarına üye olmuş iseniz yaptığınız yanlışlar hakkında bilgilendirme mesajları size gönderilecektir.

Sandbox'a düşüp düşmediğimizi nasıl anlarız ?

Google arama sonuçlarınız da siteniz gözükmüyorsa, sitenizin performansında bir düşüş yaşanıyorsa, Google Ban Kontorlünüzü yaptınız ve sonuç olumsuz ise, Google Web Yöneticisi Araçlarının manuel kısmında bir hata belirmişse Google Sandbox'a düştünüz demektir.
Paylaşmak Güzeldir :
Oğuzhan

Yorumları Görüntüle