MASIGNCLEAN101

DMOZ Devri Bitti Mi ?

DMOZ Devri Bitti Mi ?
DMOZ kimi site sahipleri için büyük bir sıkıntı yaşatırken kimi site sahipleri için büyük bir nimettir. Sizlere bu gün kayıt olması kimisi için zor olan kimisi için sıkıntı yaşatmayan DMOZ hakkında bilgi vereceğim.
DMOZ gerçekten bitti mi ? DMOZ da listelenen sitelerin tümü dofollow olarak link almaktadırlar. DMOZ'dan bir link elde etmek gerçekten çok önemli de olsa çoğumuz bunu başarabilmiş durumda değiliz. Çünkü DMOZ'un Türk editörleri bu nimeti kendi çıkarları doğrultusunda kullanmaya başlamışlardır.

DMOZ yabancılar tarafından bakıldığında gerçekten büyük bir nimet ve temiz bir ortam olarak anlatılmaktadır. Hatta google editörleri de DMOZ'un ne kadar önemli olduğunu vurgulamaktadırlar. DMOZ denen şey bu kadar önemli iken ülkemizde çıkarlar doğrultusunda kullanılması olumsuz sonuçları doğurmaktadır. Dünyanın en büyük dizin projesi olarak kendi büyüklüğünü ispatlayan bu platforma katılamak gerektiğini söylemek istiyorum.

İşini iyi yapan editörler ile bu projenin Türkiye'de de diğer ülkeler gibi çok önemli olduğu anlaşılacak ve değerini koruyan siteler bu projeye dahil olabileceklerdir.
Paylaşmak Güzeldir :
Oğuzhan

Yorumları Görüntüle