MASIGNCLEAN101

Google Gibi Getir Nedir ?

Google Gibi Getir Nedir ?
Merhaba arkadaşlar bu konumuzda google gibi getir sorgusunun ne anlama geldiğini, fazla kullanım sonucunda herhangi bir sorun doğurup doğurmayacağından bahsedeceğim.
Bildiğiniz gibi çoğu arkadaşımız internet sitelerini sıkı takip için google webmaster tools hizmetini kullanmaktadırlar. Google gibi getir özelliği sitemizin index alması açısından önemlidir. Adı üstünde sitemize google botları çağırılıp kontrol ettirilir. Bu durumun SEO açısından herhangi bir yanlış tarafı yoktur. Tamamen doğal ve organik olarak algılanmaktadır.

Google gibi getir isimli sayfayı açtığımızda kendi sitenizin url'si ve yanında boş bir metin alanı bulunmaktadır. Özel olarak çağırmak istediğiniz url varsa o boşluğa sitenizin url'sinden sonra gelen kısmı girmeniz gerekmektedir. Getir butonuna tıkladıktan sonra google botları manuel olarak sitenizi ziyaret edecektir. Getirme durumunun aşağısında başarılı olarak olumlu bir işaret görürseniz sayfanıza erişimin var olduğunun göstergesidir.

Google Gibi Getir Zararlı Mıdır ?

Aslında atasözümüz de olduğu gibi her şeyin fazlası zarardır. Bu işlemi gün içerisinde sürekli ve art arda yaparsanız olumludan çok zararını olacaktır.
Paylaşmak Güzeldir :
Oğuzhan

Yorumları Görüntüle