MASIGNCLEAN101

Google’da Neden Sıra Kaybedilir

Google’da Neden Sıra Kaybedilir
Sevgili kullanıcılarımız. Sizlere Bu Konuda Bir kaç ipucu ve bu konuda bilgi vermeye çalışacağım. Seo konusunda ilerleyen güncellemelerin ardından bizlerde sürekli çalışmalarımızı güncelleyerek yeni adımlar atarak bilgilerimizi geliştiriyoruz. Google yeni güncellemeler çıkartarak seo işini artarak zorlaştırmanın peşine düşmüşken, Seo konusundaki deneyimlerimiz sonucu bu bilgileri sizlere aktaracağım. Seo’ya yeni başladığınızı varsayarsak ; domainimizi yeni aldık ve daha önce hiç seo desteği almadık ve sitemize seo yapmaya başladık.Gelişi güzel sitelere domainimizi eklersek ve bunu sayıca fazla devam edersek sitenize kardan çok zarar vermiş olacaksınız.

Yeni açılmış bir siteye yada belli bir süre geçmiş içerikler girilmiş sitemizi, kesinlikle yeni sitelere değil popüler olmuş google nazarında belli bir yerlere gelmiş sitelere, özenle hazırlanmış makalelerimizi tex linki çok abartmadan eklemeler yapmalıyız, eğer verebiliyorsak bu makalenin içerisine de sektörünüzle aynı popüler siteleri örnek verebilirsiniz.

Sitenizi yükselttiniz bunun gibi birçok seo taktiğiyle donattınız ve çalışmayı durdurdunuz. Rakibiniz sizin gibi durmadığı için sizin sıralamarınız da belli bir süre sonra değişmeler olacaktır. Çalışmalara devam ettiğiniz sürece aynı yerde kalacaksınız.

Bu konuda bütün bilgilerimi yazsam ortaya bir kitap çıkıcaktır. Kısa kısa bilgilerle birkaç problem yaratan bilgileri aktaracağım.İnşallah bu konuda yardımım dokunur. Mesela sitenizi title, keywords, desciription bölümleri ile oynama yaptınız ve bir süre sonra kelimelerde sıralama kaybettiniz bunun sebebi kesinlikle title kısmı ile oynamanızdan kaynaklanmaktadır. Sitenizin yine sıralama kaybedeceği etkenlerden biride tema değiştirmek, script değiştirmek, hosting değiştirmek bununla beraber tabiki ıp değişmesi gibi unsurlarda çok önemli etkenlerdir.

Google sıralaması kaybetmek yine rakiplerin daha iyi bir kelimeden , daha iyi bir kaç siteden backlink alması tabiki doğal yollardan alınmış bir backlink bu konuya sebebtir. Dikkat etmeniz gereken spam backlinklerden kaçmak ve cezalı sitelere backlink vermemenizdir.

Umarım faydalı bir yazı olmuştur teşekkürler.
Paylaşmak Güzeldir :
Oğuzhan

Yorumları Görüntüle