MASIGNCLEAN101

İyi Bir Yorum Nasıl Yazılır ?

İyi Bir Yorum Nasıl Yazılır ?
Merhaba saygıdeğer takipçilerim. Uzun bir aranın ardından sizlere iyi bir yorumun nasıl yazılacağı hakkında birkaç taktik vermek istiyorum. Yorum ile kendimizi internet üzerinde tanıtmış oluruz. Bir yorum yaparak yeni arkadaşlıklar kurabilir ve tanışmanızın aslında imkansız olduğu kişiler ile iletişim sağlayarak kendi internet sayfanızı da ön plana dolaylı olarak çıkarabilirsiniz.

İki çeşit yorumlayan insan vardır. Bir tanesi gerçekten ihtiyacı nedeniyle yorum yapan insan bir tanesi ise çıkar amaçlı yapılan anlamsız ama komik yorumlar. Tabi burada eleştirel yorumları da unutmamak lazım.

Bir spamcı olarak görülmek düşündüğünüzden daha kolaydır, örneğin:

Teşekkürler, harika bir yazı. Blogunu sıklıkla takip ediyorum!
 Kendinizi belki normal bir yorum yapmış olarak görüyor olabilirsiniz ancak dışarıdan hiçte görüldüğü gibi değil, adeta bir kadın yaşam sitesine Çilingir ismiyle yorum atmış gibisiniz.

Peki nasıl iyi bir yorum atabilirim diye soranlar olduğunu düşünüyorum.

1- İçerikten Bahset

Eğer yorumlarınızda içerikten biraz bahsederseniz, yaptığınız yorum ile yazılan yazıyı gerçekten okuduğunuzu ve orjinal olarak belirtmek istediğiniz farklı bir kaç bilgi olduğunu göstermiş oluyorsunuz. Tabi bunu yaparken de aşağıdaki gibi klasik spamcı bir yorumdan kaçının lütfen.
Fikrinizi oldukça ilginç buluyorum, ancak geçen gün başka bir blog yazarından tamamen farklı bir tavsiye aldım, bunu bir düşünerek düşünmeliyim, mesaj gönderdiğiniz için teşekkürler.

2- Kimseye Teşekkür Etmeyin 

Emin olun bir yorumda ''Teşekkürler'' kelimesini kullanmanız, yorumunuzun daha çok zaruri atıldığının bir göstergesidir. Tabi bunu yazdığınızda blog yazarları da yorumunuzu hemen yayınlar çünkü insan övülmeyi sever, sövülmeyi değil. Zaten sorun burada değil, sorun bunu bir de ''Ucuz Nakliyat'' ismi ile internet adresini ekleyerek göndermeniz niyetinizi dünden belli ediyor. 
Tabiki bu dediğim sakın teşekkür etmeyin değil, yapıcı bir yorum yaptıktan sonra nezaket gereği teşekkürler demekten zarar gelmez.

3- Anahtar Kelime Kullanma

Bazı insanlar yalnızca anahtar kelimeleri kendi adlarında kullanırlar. Aynı yukarıda verdiğim ''Ucuz Nakliyat'' gibi. Orada ''İsim'' yazıyorsa adınızı girin, anahtar kelimenizi değil. Çünkü bazı wordpress eklentileri sizin bu yaptığınız çakallığı engelleyebilecek düzeyde.

Şimdi sıra sizde, bu konu hakkında yazmak istediklerinizi yorum kısmına yazın, bende içeriğimi yazdıklarınıza bağlı olarak güncellemek isterim.

Vermeden geçemeyeceğim örnek bir yorum:
Verdiğiniz yorum örneğiyle ilgili kısa notları beğendim. Bazen bir kişi bunu yaptığını görünce kendisinin spam olduğunu fark etmiyor. Ancak siz bahsedince gerçekten utanç verici bir durum.
Bu yazıya verilen değer:
Paylaşmak Güzeldir :
Oğuzhan

Yorumları Görüntüle