MASIGNCLEAN101

Influencer Marketing Nedir ?

Influencer Marketing Nedir ?
Influencer Marketing, markanın erişimini ve güvenilirliğini hedef kitleyle genişletmek için markanın popüler sosyal ve web kişilikleriyle ortak olduğu dijital pazarlamanın bir alt kümesidir. Marka ve etkileyici arasındaki ortaklık maddi tazminat içerebilir. Alternatif olarak, tazminat, ücretsiz bir ürün veya büyük bir markayla ilişkili önbellek biçimini alabilir.

Bu yöntemi kullanmanız markanızın tanınma olasılığını oldukça arttıracaktır. Bunun güzel bir örneği Youtube ünlü PewDiePie olurdu. Paris altındaki Fransız mezarlarında düzenlenen korku filmi yapımcılarıyla bir araya gelerek, mezarda sorunlar yaşadığı bir dizi video oluşturdu. PewDiePie'nin 27 milyon abone için mükemmel bir içerikti ve film fragmanı olarak yaklaşık iki kat daha görüş aldı. Karşılıklı bir kazanç söz konusu oldu.

Influencers, ünlülerin aksine, herhangi bir yerdede olabilir. Onlar her kimse olabilir. Onları etkili yapan şey, web ve sosyal medyadaki büyük takipçilerdir.  Herhangi bir alanda etkili olan insanlar var – sadece onları bulmak zorundasınız. Reklam verenler onların yüz milyonlarca takipçisi tarafından kolayca tanınırlar.

Bazı kısımlar Wikipedia tarafından alınan bilgiler doğrultusunda oluşturulmuştur.
Paylaşmak Güzeldir :
Oğuzhan

Yorumları Görüntüle