Medium Nedir ? Mikro Blog Platformu


medium blog ile ilgili görsel sonucu
Merhaba arkadaşlar bu gün sizlere herkesin genel anlamda bilmediği ve Şubat ayında ülkemiz üzerindeki Türkçe desteğinin iptal olduğu mikro blogdan bahsedeceğim

Aslına bakarsanız Blogger, WordPress gibi sistemlere alternatif olarak kullanılabilen bu sistem Twitter sahipleri tarafından ortaya çıkarıldı. Ülkemizde fazla değer kazanamadığı içinde geçtiğimiz aylarda Türkçe desteği iptal edildi. Peki bu sistemi tercih eden kişilerin avantaj ve dezavantajları nelerdi ?

Bir takım insanlar Medium platformunu çok sosyal olmasından dolayı tercih ediyordu. Örneğin yazınız ile benzer bir yazıyı rahatlıkla makale altında görebiliyordunuz. Zaten bunu kullanan insanlar gerçek anlamda prim elde etmek için yazan insanlarda değil. Daha çok kitle bakımından elit insanların tercih ettiği bir platform.

Bu platformun (Medium) bana göre dezavantajlarından bir tanesi SEO. Google da öncelik almanız bu platform için oldukça güç. Sağlam bir kitle tarafından takip edilmiyorsanız bu platformu tercih etmeniz oldukça gereksiz gibi.

Bilgi paylaştıkça çoğalır..

Bu makale hakkında fikirlerinizi paylaşın..
Bildirim
Bu özellik henüz aktif değil.
Anladım