MASIGNCLEAN101

Kısa Yoldan Para Kazanmak

Kısa Yoldan Para Kazanmak

Merhaba değerli okurlarım. Bu günün ilk konusu olarak kısa yoldan yasal olarak nasıl para kazanabileceğinizi aktarmak istiyorum. Çoğunuz elinize hemen para geçmesini ister ve bunu mümkün olduğu kadar kısa yoldan yapmak için internet üzerinde bir takım araştırmalar yapar. Biliyorum mantıkken size de çok zor olacak gibi geliyor. Aslında daha fazla para kazanmanın imkansız olduğunu söyleyenler oldukça yanılıyorlar.

Bazılarından ise oldukça komik yorumlar alıyorsunuzdur '' Bir sonraki google'ı icat edemeyeceğine göre ne saçmalıyorsun ? '' gibi.

Belkide bu yazdıklarım ile bu yıl bir milyar dolar kazanamayacaksın ancak, şimdi 200 lira, bu ay 800 lira veya bu yıl 100.000 lira senin hayatını nasıl değiştirebilir ?

İlk önce kendinize şu soruyu cevaplayın ;

SORU : Para kazanma potansiyelim nedir ? Aşağıdaki 2 seçenekten birisini seç.

A ) Çok çalışırsam her zaman daha fazla kazanabilirim.
B ) Ne kadar para kazanabileceğimi tahmin etmiyorum.

Umuyorum ki ilk seçeneği tercih ederek bir azminizin var olduğunu gösterdiniz.
Şimdi size daha fazla para kazanmak için tekrarlanabilir birkaç yöntemden bahsedeceğim. İlk bahsedeceğim yöntem bu yazımızda olacak. Şimdilik 100 Liradan başlayalım ve diğer yazılarımızda bu tutarı arttırarak devam edelim.

Öncelikle '' Şuanda 100 Lira Kadar Kar Etmek İstiyorum ''

1 – Öncelikle Telefon Faturanıza bir göz atalım ; 

Faturalarınızı anlayın ve bir telefon görüşmesi ile tasarruf edin. Gerçek şu ki, çoğu şey pazarlık edilebilir ve bunu yaparken bir ton para tasarruf edebiliriz. Bu aydaki faturalarınızı ödemek için 100 TL daha azınız varsa, sizin için ne ifade eder? Cep telefonu faturanız başlamak için mükemmel bir yer. Cep telefonu şirketleri, çok pahalı araçlarla (ör. Ulusal reklamcılık) müşterilerin beyinlerini satın alıp onları kendilerine hapsederler. Diğer cep telefonu şebekelerinde kullanımınızla karşılaştırılabilir planlar bulun. Örneğin kullandığınız operatörü arayarak daha uygun bir plan sunması için teklifte bulunun. Diğer bir operatörün daha iyi ücretle daha iyi hizmet verdiğini söyleyin. Uzun süre aynı operatörde bulunan ve aslında iyi muamele görmeyi hak eden değerli bir müşteriyseniz, son olarak gerçekten yardımcı olurlar. Operatör değiştirip durursanız, operatörlere göre değerli bir müşteri değilsiniz.

2 – Şimdi de İnternetten Satış Yapabileceğimizi hatırlayalım ; 

Biliyoruz günümüzde onlarca satış siteleri var ve her geçen günde artıyor. Sizde satış yaparak kısa sürede kazancınızı katlayabilirsiniz. Satacak eşya bulamıyorum diyenler var gibi geliyor. Aslında satacak eşya mutlaka vardır. Dolabında asla giymediğin güzel bir ayakkabı var, Çatı katında (veya kuytu köşede) oynamaktan bıktığın video oyunları var, yakın zamanda dizüstü bilgisayarınızı yeni sürüme geçirdiniz ve eski bilgisayarınızla ne yapılacağını bilmiyorsunuz.. İşte bunların hepsini internet ortamında satarak para kazanabilirsiniz. Biliyorum ki internet üzerinden satış yaparak aylık 2.000 Lira kadar kazanan yakınlarım var.

3 – Sosyal Medya dan Para kazanabileceğinizi unutmayın ; 

Her zaman sosyal medyaya şüpheyle baktım. Gerçekten insanlar sanki atom parçalıyormuş gibi bir takım istatistik ve grafiklerle uğraşıyorlarmış gibi görünüyor.

Ancak sosyal medyayı kullanarak gelirinizi doğrudan etkileyebilecek bir başka yol daha var: Popüler bir ağda sağlıklı bir ilişki kurun ve daha sonra hesabınızla para kazanın.
Bu, sosyal medyanın 2017'de ana akımına geçmesi nedeniyle işe yarıyor.
Reklamverenler, TV izlemek ve dergileri okurken izleyicilere ulaşmak için sosyal medya kullanıyor. 2017'de sosyal medyadan para kazanmak için en iyi iki platform Instagram ve Snapchat'tır.

Reklam verenler ve markalar, Instagram ve Snapchat kullanıcılarıyla bağlantı kurmanın yollarını arıyor.

Instagram ve Snap Başına Ücret Alın

En iyi Instagram kullanıcıları, bir ürünü teşvik eden tek bir fotoğraf için 10.000 ABD doları veya daha fazla ücret alırlar. Bu, çoğu ayda sadece bir iki ay yaparak daha fazlasını yapabilecekleri anlamına gelir. Şirketler ayrıca Snapchat'ta markalarını tanıtmak için insanlara para ödüyorlar.

4 – Evinizde fazladan oda varsa kolayca 100 liradan fazlasını kazanabilirsiniz ;

Evinizde veya dairede ekstra bir oda var mı? İnsanların ziyaret etmek istediği bir şehirde yaşıyor musunuz? Airbnb'de listeleyerek bu odayı bir sonraki 100 liranıza kolayca dönüştürebilirsiniz. Ev sahibi, boş odaları ve daireleri istikrarlı bir gelir haline getirmek için harika bir yoldur. İşlem de çok acayip kolay. Türkiye de bu sistemi fazla bilen yok ancak Türkiye de güzel şehirler ülkesi olduğuna göre buradan para kazanmanız çok kolay bir yol olarak gözüküyor dostlarım.

Bir sonraki yazımızda 1 ay içerisinde nasıl 2.000 Lira kadar kazanabileceğimizden bahseden yazı yazacağım. Emin olun çok güzel ve enterasan taktikler sizi bekliyor olacak.

Yazıyı beğendiyseniz mutlaka yorum atmayı unutmayın.
Paylaşmak Güzeldir :
Oğuzhan

Yorumları Görüntüle