MASIGNCLEAN101

Amazon'dan Yeni Ödeme Yöntemi - El Tarama - Orville

Amazon'dan Yeni Ödeme Yöntemi - El Tarama - Orville
Amazon, New York ofislerinde yeni bir ödeme yöntemi deniyor: el tarama.
Şimdiye kadar, Amazon, "Orville" olarak adlandırılan proje hakkında yorum yapmayı reddetti, ancak New York Post'ta yayınlanan bir raporda çalışanların teknolojiyi şirket otomat makinelerinde test ettiklerini belirtti. Görünüşe göre hedefleri ise bu yöntemi tüm dünyaya yaymak.


Orville Ödeme Yöntemi

Nasıl Çalışıyor?

Kullanıcılar, her bir elin kendine özgü şeklini ve boyutunu belirlemek için ellerini bilgisayar vizyonu ve derinlik geometrisi kullanan özel bir tarayıcı üzerinde tutuyorlar

Yeni ödeme yöntemi ayrıca işlemlerin daha hızlı bir şekilde yapılmasına yardımcı olacaktır. Raporda, tipik bir kart işleminin üç veya dört saniye sürmesine karşın, Amazon'un yeni teknolojisinin ücreti 300 milisaniyeden kısa sürede işleme koyabildiği belirtiliyor.

El geometrisi genellikle güvenilir olmakla birlikte, insanlar benzersiz ellere sahip olduklarından tercih ediliyor.

Mantıklı Mı?

Düşününce mantıklı gibi görünen bu uygulamanın ardında, yüksek bir güvenlik olması şart gibi görünüyor. Eğer bu tarz bir ödeme yöntemi yaygınlaşırsa, el izinizin kopyalanarak kötü kişiler tarafından farklı amaçlarda kullanılması hiçte hoş değil. Teknoloji ilerledikçe, riskler artıyor ve kötü insanlara fırsat mı doğuyor?
Paylaşmak Güzeldir :
Oğuzhan

Yorumları Görüntüle