Blogger Sitenin Temasını Bulmak

"Blogger alt yapısını kullanan sitenin teması nasıl bulunur?" şeklinde çeşitli sorular alıyorum. Bu tarz sitelerin temasını bulmak aslında oldukça kolay. Blogger genellikle, hosting kullanımından kaçınan kişiler tarafından tercih edilmesiyle biliniyor. Bunun yanı sıra, yüksek ziyaretçi sayısını kaldırabiliyor ve Google amca tarafından bir ayrıcalık tanındığına dair şehir efsaneleri de dolanmıyor değil.

blogger tema öğrenme

Blogger üzerinde bir internet sitesi açmak istiyorsanız, ilk önce sizin için uygun olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Beklentinizi karşılamayan bir script olması muhtemeldir, çünkü WordPress üzerinde daha detaylı değişiklikler yapmanız mümkün.

"Medium Nedir? Mikro Blog Platformu" başlıklı yazımızı okuyarak, tercih edilen bir diğer script hakkında bilgi alabilirsiniz.

Blogger üzerinde yayın yapan bir sitenin temasını bulmak için, Google Chrome tarayıcısını kullandığınızı varsayarak;
  • Öncelikle temasını öğrenmek istediğiniz siteye gidiniz.
  • F12 tuşuna basınız.
  • Sources kısmına geliniz.
  • CTRL+P yapınız.
  • Görseldeki gibi "index" seçeneğine tıklayınız.
  • Kullanıcı hazır bir tema kullanıyorsa açılan sayfayı dikkatlice inceleyiniz. Mutlaka tema hakkında detaylı bir bilgiye ulaşacaksınız.
Temayı öğrendikten sonra tema üzerinde font ve arkaplan değiştirmek istiyorsanız "Blogger: Arkaplan, Font Büyüklüğü ve Font Değiştirmek" başlıklı konumuzu okuyabilirsiniz.

Bilgi paylaştıkça çoğalır..

Bu makale hakkında fikirlerinizi paylaşın..
Bildirim
Bu özellik henüz aktif değil.
Anladım