MASIGNCLEAN101

Telefonun Dokunmatiği Kendi Kendine Basıyor Çözümü

Telefonun Dokunmatiği Kendi Kendine Basıyor Çözümü
Telefonun dokunmatiği kendi kendine basıyor ve farklı sayfalara giriyor diyorsanız yapmanız gereken birçok yöntem vardır. Bu çözümleri teke indirgemek için soracağımız soruları doğru yanıtlamanız gerekiyor.

telefon ekranı

Telefonunuzu daha önce bir telefoncuya, ekran kırılmasından dolayı götürdünüz mü?
Cevabınız evet ise, telefonunuzu götürdüğünüz kişi tarafından orijinal olmayan bir ekran kullanılmış olabilir. Çoğunlukla ucuza mal etmek amacıyla başvurulan bu yöntem, telefon teslim edildikten 1-2 gün sonra dokunmatik ekranının kendi kendine basmasıyla sonuçlanabiliyor.

Telefonunuza farklı kaynaklardan uygulama yüklediniz mi?
Telefona bilinmeyen kaynaklar üzerinden uygulama yüklemek, sistemsel uygulamaların çakışmasına sebebiyet verebilmektedir. Ücretli uygulamaları ücretsiz kullanmak amacıyla başvurulan bu yöntemin çeşitli sonuçları bulunmaktadır. Bir tanesi ise, cihazın kendi kendine farklı uygulamalara girmesidir. Bu tarz uygulamalar aynı zamanda virüslü olabilmektedir. Lütfen bu tarz uygulamaları yüklemek için Play Store veya App Store dışındaki siteleri/uygulamaları tercih etmeyiniz.

Çözüm ise oldukça kolay, son indirdiğiniz uygulamayı kaldırmayı deneyiniz. Ardından herhangi bir virüs programı ile telefonunuzu kontrol ediniz.
Olmuyor ise, telefonu sıfırlamak oldukça etkili bir yöntem. Bu işlemi yapmadan önce kaybolmasını istemediğiniz uygulamaları veya görselleri yedeklemeyi unutmayınız.

Telefonunuz 2.el mi?
2.el telefonların çoğunda bu problem görülebilmektedir. Bu problemin görülme nedenleri arasında eski sahibinin telefonu yere düşürmüş olması en büyük etkendir. Telefonu düşürdükten sonra kullanılan yan sanayi ekranlar, kolay bozulmaktadır.
Paylaşmak Güzeldir :
Oğuzhan

Yorumları Görüntüle